Google Search Console

Darmowe narzędzie (dawnej znane jako Google Webmaster Tools) udostępnione przez Google służące do zarządzania i monitorowania strony internetowej. Jest to podstawowe narzędzia w procesie pozycjonowania strony m.in. do przeprowadzania analizy SEO. Pozwala na sprawdzenie stanu indeksowania strony oraz jej podstawowych błędów optymalizacyjnych i tego jak postrzegają ją roboty wyszukiwarek. Natomiast jego nieumiejętne stosowanie może doprowadzić do spadku widoczności strony a w skrajnym wypadku nawet do usunięcia całej witryny z wyników wyszukiwania.

Dla Kogo

Narzędzie jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Korzystać powinien z niego praktycznie każdy od nowego właściciela strony po specjalistę z branży Seo czy administratora strony włącznie. Posiada on wiele przydatnych funkcji które po krótce opiszemy poniżej.

Funkcje

1. Wiadomości

Firma Google udostępnia w niej najważniejsze informacje związane z Twoją stroną. Wiadomości mogą zawierać zarówno porady jak i informację o krytycznych błędach na stronie.
2. Wygląd w wyszukiwarce

Przedstawione są informacje na temat stanu wyświetlania Twojej witryny w tym między innymi analiza danych strukturalnych na stronie a także możliwe udoskonalenia HTML.
3. Ruch związany z wyszukiwaniem

Narzędzie to pozwala na analizę widoczności naszej witryny w naturalnych wynikach wyszukiwania. Sprawdzimy wyświetlenia, kliknięcie czy też średnią pozycję słów kluczowych w wynikach wyszukiwania. W sekcji tej mamy także możliwość weryfikacji linków wewnętrznych oraz zewnętrznych które kierują do naszej witryny. Możemy także zweryfikować czy na domenę nie została nałożona kara ręczna przez firmę Google, ustawić kierowanie międzynarodowe a także sprawdzić stan witryny pod kątem urządzeń mobilnych.
4. Indeks Google

Przedstawia raport na temat stanu indeksacji witryny, blokowanych dla robotów zasobach a także pozwala na usuniecie z wyników wyszukiwania poszczególnych adresów stron.
5. Indeksowanie

W tej sekcji przedstawione są najistotniejsze informacje związane ze statystykami oraz błędami indeksowania strony zarówno dla wersji desktopowych jak i mobilnych, które mogą negatywnie przełożyć się na pozycjonowanie serwisu. Możemy także pobrać stronę w celu weryfikacji jak jest postrzegana przez roboty wyszukiwarek. Istnieje także możliwość przetestowania pliku robots.txt, zgłoszenia mapy witryny w celu lepszej indeksacji strony a także konfiguracji poszczególnych parametrów w adresach url.
6. Problemy dotyczące bezpieczeństwa

Zawarte są informacje w przypadku ataku hakerskeigo dokonanego na stronę dzięki czemu możemy w szybki sposób zareagować na włamanie.
7. Narzędzia internetowe

Opisane są w nim inne przydatne narzędzia mogące mieć wpływa na działanie i stan Twojej witryny.
Dlaczego warto

Dzięki dostępowi do Google Search Console mamy szeroki zakres wiedzy o stanie naszej strony. Od możliwości monitorowania witryny w wynikach wyszukiwania, przez przesyłanie nowych treści do indeksacji, monitorowania stanu w wynikach mobilnych, linkach prowadzących do strony aż do weryfikacji problemów związanych ze spamem i złośliwym oprogramowaniem. Dzięki temu narzędziu możemy mieć pewność że roboty Google mają pełny dostęp do zawartości serwisu.

Narzędzia Google

Podstawowe i ogólnodostępne narzędzia udostępnione przez Google

Galeria

Przykładowe zrzuty ekranowe

Formularz kontaktowy

Prześlij do nas maila a skontaktujemy się w możliwie najkrótszym czasie.

Informacje kontaktowe

Email admin@